Free-ruokatoimittajat

Maarit Cederberg
toiminimi M.C.
Puhurinpolku 6 B, 02120 Espoo
(09) 4553602
050 3203799
maarit.cederberg@luukku.com

Piia Helasto
Poutakuja 1 G
04300 Tuusula
040 5546397
piia.helasto@gmail.com

 

 

Sirkka Hirvonen
Kunto Plus, Ruoka.fi, Umami.fi
Mendi Oy
Salkolantie 8 B 2, 01450 Vantaa
0400 4444 29
sirkka.hirvonen@co.inet.fi

​Marita Joutjärvi
Liedellä-lehti, Maaseudun Tulevaisuus, Naiselo 45+
Ruoka-ateljee Joutjärvi Oy
Malminkatu 20 A 12, 00100 Helsinki
+358 40 8477 026

marita.joutjarvi@gmail.com




 

 

Eija Juutilainen
Sanomalehti Keskisuomalainen
Kannaksenkatu 12, 40600 Jyväskylä
050 327 8864
eija.juutilainen@keskisuomalainen.fi

Laura Kaapro
Helsingin Sanomat,Glorian Ruoka & Viini, Yhteishyvä, Me Naiset, Kodin Kuvalehti
050 587 3594
+971 529221403
lkaapro@gmail.com
hs.fi/blogi/kiusauksessa

 


 

Riikka Kaila
Kodin Kuvalehti, Glorian Ruoka & Viini
Sahanmäenkuja 3 A 10, 00520 Helsinki
040 5291234          
riikka.e.kaila@gmail.com

Sanna Kekäläinen
Glorian Ruoka & Viini, Etiketti, Helsingin Sanomat
Laivanvarustajankatu 5, 00140 Helsinki
040 56 96 564
posti@sannakekalainen.com
www.sannakekalainen.com

 

Krista Korpela-Kosonen
Maku, Kauneus&Terveys, Diabetes, Nova
Viestintä Nutrimedia
Loutinkatu 65 B 1, 04440 Järvenpää
050 463 1413
krista.korpela-kosonen@nutrimedia.fi
www.nutrimedia.fi

Virpi Kurjenlento
Kynä ja Kauha
Kurjenlento Productions Oy
Juhtakuja 5, 00750 Helsinki
040 504 6280
virpi.kurjenlento@gmail.com
www.kurjenlento.fi

Heli Kuusipalo
Kimmontie 11, 00610 Helsinki
(09) 7287 348
040 5648 652
heli.kuusipalo@thl.fi

Raisa Laine
Glorian ruoka & viini, Hyvä Terveys, Sport, Kotivinkki
Jollaksentie 1-3 D 7, 00840 Helsinki
040 522 8252
rkarilainen@gmail.com

Mariaana Nelimarkka
Aromi, Lihalehti, Lautaselle, Hyvä Ruoka, Viini, Oluelle
Tmi Mariaana Nelimarkka
Käenkuja 3b B 79, 00500 Helsinki
050 548 9999
mariaana.nelimarkka@gmail.com

Kaisa Nieminen
Yhdistyksen johtokunnan varajäsen
Kotiliesi, Kauneus&Terveys,  Voi Hyvin
Riukutie 3 C 12, 00390 Helsinki
050 594 0160
nieminenkaisa@hotmail.com
www.kaisanieminen.com

Kati Pohja
Yhdistyksen johtokunnan jäsen, rahastonhoitaja
Kotivinkki, Kaneli & Sokeri, Maku, Yhteishyvä
Pienen Villasaaren tie 11 C 15, 00960 Helsinki
045 889 3118
kati.pohja@gmail.com

Tiina Rantanen
Kotiliesi
Rasintie 3 D, 00780 Helsinki
040 5671 700
tiina.j.rantanen@kolumbus.fi

Suvi Rüster
Helsingin Sanomat, Anna, Kotivinkki, Hyvä Terveys
040 544 2722
suvi.ruster@haarukkapalat.fi
www.suvirüster.fi

Helena Saine-Laitinen
Liedellä-lehti,  Eeva, Maaseudun Tulevaisuus
Kylätie 17, 02700 Kauniainen
045 179 4977
helena.saine-laitinen@hotmail.fi
 

Taina Salovaara
Anna,  Kaks Plus, Viva, Viherpiha
Kahvipavunkuja 6 B 45, 00990 Helsinki
040 5214 041
tainamsalovaara@gmail.com

Marja Samuli, Aller Media Oy, Food editor
Pursimiehenkatu 29-30 A, 00150 Helsinki
040 7403 657
marja.samuli@aller.com

Mervi Sandbacka 
Päätoimittaja Umami.fi lifestylejulkaisu
Singsbyvägen 259 A, 65710 Singsby
045 676 0185
mervi.h.sandbacka@gmail.com

Soili Soisalo
ET Terveys, Ruokakulttuurikeskus Ruukku ry, Sydän
Vanha Yrttimaantie 16 A, 00730 Helsinki
050 310 3019
soilisoisalo@gmail.com

Marita Suontausta
Avotakka, Kotivinkki, Unelmien Talo&Koti, Ruoka.fi
Maritan Ruokajuttu
Rakuunantie 5 A 6, 00330 Helsinki
040 5446 100
marita.suontausta@kolumbus.fi

Pirjo Toikkanen
Tmi Pirjo Toikkanen
Kirvelikuja 9 B, 00730 Helsinki
0400 894 549
pirjo.toikkanen@kriikuna.com
www.rouvakasvis.fi

Kaisa Torkkeli
Kotivinkki
Sirkkalanmäki 12
00760 Helsinki
040 572 1094
kaisa.torkkeli@gmail.com

Teresa Välimäki
Helsinki Food Company
Työpajankatu 2 e B (käynti sisäpihalta)
00580 Helsinki
040 8260 622
teresa.valimaki@helsinkifoodcompany.fi
www.helsinkifoodcompany.fi